لودسل و نمایشگرهای وزن SEWHA

 

و نمایشگرهای وزن ( Loadcell & Indicator )

 ‌ حسگري براي اندازه گيري نيروهاي مکانيکي می باشد که ولتاژي خطي متناسب با نيروي اعمالي توليد مي‌کند.

این حسگر ( ) به عنوان قلب يک سيستم توزين از حسگرهاي مقاومتي به نام استرين گيج (تنش سنج) تشکيل شده است، استرين گيج‌ها در مدار پل وتستون قرار مي‌گيرند و بواسطه آن تغييرات مقاومتي حاصل از تنش‌هاي روي استرين گيج به ولتاژ تبديل مي گردد، با توجه به حساسیت استرین گیج نسبت به دما تعدادی استرین گیج اضافی جهت حذف تاثیر تغییرات دمایی قرار می گیرد.

ظرفيت لودسلها با واحدهاي وزني ( کيلوگرم، گرم و تن ) تعريف مي شود، هر LOAD CELL مي‌تواند نيرو را از صفر تا حداکثر وزن نامي تعريف شده‌اش اندازه گيري نمايد. دقت هر به صورت درصدي از ظرفيت آن بيان مي‌گردد، براي مثال لودسلي با ظرفيت 100 کيلو گرم و دقت تعريف شده 0.03 دراندازه صد در بدترين حالت داراي دقت 30 گرم خواهد بود.

معمولا برای لودسلها سه نوع خطای تکرار پذیری ، خطای CREEP و خطای هیسترزیس تعریف می شود که مجموع آن ها به عنوان خطای مرکب در محاسبه دقت آن ها استفاده می شود.

ولتاژ تغذیه لودسلها معمولا 5 یا 10 ولت می باشد که از طریق نمایشگر و یا ترانسمیتر متصل به آن تامین می شود، همچنین مشخصه R.O پارامتر دیگری است که میزان خروجی آن ها را تعیین می نماید ، معمولا کارخانجات معتبر آن را برای هر اندازه گیری می کنند و بر روی برگه مشخصات و لیبل درج می کنند.

انواع مختلف ها عبارت است از :

1) تک نقطه ای یا Singlepoint

2) فشاری یا Compression

3) لوسل کششی یا Tension

4) خمشی یا Shearbeam

ها به عنوان یکی از پرکاربردترین تجهیزات نقش موثری در کاهش هدر رفت مواد و در نتیجه افزایش بهره وری کارخانجات دارد، مهمترین کاربرد لودسلها در باسکول های جاده ای ، باسکولت و ترازو های دیجیتال آزمایشگاهی و فروشگاهی می باشد، از جمله کاربرد های دیگر آن ها در سیستم های بچینگ صنایع شمیایی، غذایی و دارویی جهت ترکیب مواد بر اساس فرمولاسیون وزنی مشخص می باشد که باعث بالا رفتن کیفیت محصول خروجی می شود، همچنین سیستم های مبتنی بر در صنایع بسته بندی مواد غذایی و دارویی و ماشین آلات پرکن دار جایگزین سیستم های نامناسب حجمی و زمانی شده است. دستگاه های تست کشش و فشار و نوار نقاله ها از دیگر تجهیزاتی است که به مجهز می شوند .

شرکت SEWHA کره جنوبی یکی از تولید کنندگان تجهیزات در جهان از سال 1996 می باشد. این شرکت دارای رنج متنوعی از لودسلها، نمایشگرها و کنترلر های ، ترانسمیتر و سیستم های خاص می باشد .

 

مانتینگ لودسل

مانتینگ

جانکشن باکس

جانکشن باکس