سيستم های سرو LS :

:

اصولا از موتورهایی که در کاربردهای کنترل دقیق موقعیت و سرعت استفاده می شوند به عنوان SERVO MOTOR تعبیر می شود.  ها متشکل از دو قسمت موتور و سنسور فیدبک ( انکودر ) می باشند که جهت راه اندازی نیازمند درایو و کنترلر مخصوص مانند PLC هستند.

اصطلاح به معنای نوعی موتور فیدبک دار است که در پروسه های دقیق ، ماشین آلات CNC ، ماشین افزار ها و رباتیک بکار می رود. فیدبک جهت انتقال موقعیت موتور به کنترلر بوده و با توجه به سیگنال تولیدی آن مقصد حرکت تعریف می شود. سیگنال فیدبک در واقع خروجی انکودری می باشد که به متصل است ، این سیگنال در کنترلر با سیگنال ارسالی به مقایسه شده و در نهایت با توجه به آن فرمان ها ارسال می شود.

مهمترين تفاوت های سروو موتور و Step Motor :

1- جزء فيدبک (انکودر) که بر روی همه موتورها ديده می شود.

2-  بازده بالاتر

3-  گشتاور و توان بالاتر

4-  داشتن کابل تغذيه جدا از کابل سيگنال ها

5-  امکان تنظيم زاويه، سرعت زاويه ای، شتاب زاويه ای

6- امکان حفظ گشتاور ثابت (ريپل کم گشتاور)

از جمله پارامترهای مهم برای انتخاب توان ، گشتاور مورد نیاز ، سرعت و دقت انکودر می باشد.

کمپانی در کنار تولید محصولات از جمله INVERTER , PLC و HMI ، و سرو درایو هم تولید کرده است. در حال حاضر های تولیدی شرکت در رنج توانی 30 وات الی 15 کیلووات و ولتاژ های 220 ولت سه فاز و 480 ولت سه فاز آماده ارائه می باشند آماده ارائه می باشند. گشتاور این ها با توجه به توان و دور نامی موتور ها متفاوت می باشند، این میزان بین … تا … متغییر می باشد.

هم اکنون های دارای دو نوع انکودر افزایشی و سریال ( مطلق ) می باشند که با توجه به نوع کاربری و دقت مورد نیاز قابل انتخاب می باشد. انکودر های افزایشی حداکثر 3000 پالس در هر دور تولید کرده و انکودر های مطلق 19 بیتی می باشند.

 

مدل های مختلف سرو درایو های LS عبارت است از :

1) سرو درایو استاندارد سری L7S .

2) سرو درایو با کنترلر داخلی سری L7P .

3) سرو درایو Network Type سری L7N .

4) سرو درايو Network Type سری L7NH.

5) سرو درایو جهت اتصال به انواع سرو موتور و DD motor سری L7NH . 

No tags for this post.