با استفاده از سیستم اتوماسیون و کامل دیگر نیازی به تابلو کنترل پیانویی دارای کلیدهای مکانیکی و مدار فرمان رله تایمری نمی باشد، تمامی فرمان ها در این سیستم با استفاده از یک PLC ماژولار استاندارد و با پشتیبانی از تمامی شبکه های ارتباطی انجام می پذیرد.

PLC و کارت های جانبی این سیستم متناسب با ظرفیت کارخانه، تعداد مخازن ذخیره سازی، الکتروموتورها؛ جک ها، سنسورها و … انتخاب می شود، این سیستم جامع کار را برای اپراتورها ساده کرده و همچنین نظارت را بر فعالیت آن ها بیشتر می کند درنتیجه اشتباهات اپراتور کارخانه تولید خوراک دام و طیور را به حداقل می رساند.

سیستم اتوماسیون کارخانجات خوراک دام و طیور با سه وضعیت تمام اتوماتیک ، نیمه اتوماتیک و دستی طراحی شده است، در این سیستم سطوح دسترسی مختلف برای کاربران مختلف از جمله اپراتورها ، مهندسان ، مدیران و افراد مرتبط دیگر تعریف شده است و هر شخص می تواند در حد تخصص خود اطلاعات لازم را دریافت کند و یا پارامترها را تغییر دهد.

حالت دستی در این سیستم به منظور عیب یابی و رفع نقص در نظر گرفته شده است و در این حالت با کلیک بر روی هر المان ( موتور، جک و… ) می توان وضعیت آن را چک نمود.

سیستم طراحی شده در این سیستم بصورت کاملا اتوماتیک بعد از دریافت طرح اختلاط و با توجه به تعداد بچ مشخص شده عمل می کند، این سیستم قابلیت تعریف فرمول اختلاط به تعداد دلخواه را دارا می باشد و همچنین تعداد مخازن دخیره سازی مواد هم قابل تعریف می باشد، گزارشات بچ های زده شده و میزان مواد مصرفی برای فرمول های مختلف تعریف شده و تمامی این گزارشات را می توان ذخیره سازی نمود.

سیستم قابل پیاده سازی بر روی HMI های لمسی و PC می باشد، سیستم وضعیت لحظه ای تمامی انتقال دهنده ها، بالابرها ، جک ها ، میکسر ، سرند و فن ها را بصورت متحرک نمایش می دهد و اپراتور بدون نیاز به حضور در محل متوجه وضعیت آن ها خواهد شد، همچنین پر یا خالی بودن مخازن، میزان بارگیری ( وزن مواد داخل هاپر ) و حتی جریان کارکرد موتور ها در مانیتور قابل مشاهده می باشد.

گروه مهندسی مپسا با سال ها تجربه در امر و آماده ارائه خدمات برقی برای احداث کارخانجات جدید و بروز رسانی سیستم کارخانجات سنتی تولید خوراک دام و طیور می باشد.

تمامی تجهیزات مورد استفاده ما دارای ضمانت یکساله و خدمات پس از فروش ده ساله می باشد و ما تلاش می کنیم تا با افزایش کیفیت کار خود رضایتمندی مشتریان را جلب نماییم.